Уряд хоче знизити кількість податків до восьми

28.03.2014 р.

 

Кабінет міністрів підтримує перегляд Податкового кодексу з скороченням в ньому числа податків до восьми. Про це повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у Верховній раді.

"Нам необхідно прийняти нову редакцію Податкового кодексу, яка б передбачала скорочення кількості податків до восьми і розширення бази оподаткування. Ми як уряд готові до найширшої дискусії, щоб внести цей законопроект з наступного року. Впровадити нову систему оподаткування. Чим простіше система податків, тим менше шансів у чиновника брати хабарі", - зазначив прем'єр-міністр.

Яценюк визнав відсутність спрощення процедури оподаткування в прийнятому в четвер антикризовому фіскальному законі.

"Ми хочемо пропозицій пакету реформ, разом сядемо і з 2015 року зробимо нову редакцію Податкового кодексу", - закликав депутатів голова уряду.

Говорячи про поточні виклики в адмініструванні податків, він заявив, що поставлено завдання по знищенню так званих "податкових майданчиків" - корумпованої схеми, що контролювалася колишнім Міндоходів.

"Ми свідомі того, що це є сьогодні в країні. Тому що, якщо економіка на 50% тіньова, що вона вимагатиме? Вона вимагатиме 50% тіньових коштів. І не вирішивши проблему детінізації економіки, ми за ним будемо ще довго ганятися і не наздоженемо", - підкреслив він.

На його думку, для цього необхідно перевести всіх на безготівкові розрахунки, зменшити грошову базу в готівкових і змусити всіх чесно платити податки, подолавши корупцію в системі податкової та митної служби.

Джерело:
Економічна правда

《НАЗАД》